fot. pixabay.com

Herbata Pu-erh - czerwona herbata pomocna w odchudzaniu

Istnieje wiele odmian herbaty, jedną z nich jest herbata czerwona, która także w Polsce staje się coraz bardziej popularna a to głównie za sprawą swoich właściwości odchudzających. Badania naukowe dowiodły, że mimo iż badani ludzie nie zmienili sposobu odżywiania to dzięki spożywaniu czerwonej herbaty tracili na wadze nawet do 10 kilogramów w przeciągu miesiąca. Nie bez znaczenia jest fakt, iż w momencie, kiedy przestali ją pić to waga nie wzrosła, tylko się nadal utrzymywała.

Oprócz właściwości odchudzających czerwona herbata posiada także inne zalety, a są wśród nich na przykład fakt iż obniża poziom złego cholesterolu we krwi, poprawia krążenie, obniża ciśnienie krwi, wspomaga wątrobę, posiada właściwości moczopędne, a także przeciwdziała próchnicy i wzmacnia koncentrację i pamięć. Herbata czerwona różni się tym od innych odmian herbaty, że powinna ona długo dojrzewać. I tak podczas, gdy inne odmiany muszą być świeże, najlepsze czerwone herbaty potrafią dojrzewać nawet około 50 lat, aby uzyskać swój niepowtarzalny smak i aromat.

Bardzo ważny jest sposób w jaki jest ona zaparzana, ale najlepiej jest wybrać ten klasyczny. Na jedną filiżankę wody powinniśmy używać jedną niepełną łyżeczkę herbaty. Herbatę tę należy zalać wrzątkiem, a następnie poczekać, aż się zaparzy, czyli ok. 3 – 5 minut. Pamiętajmy, że nie wskazane jest słodzenie herbaty białym cukrem, ponieważ traci ona wtedy niektóre ze swoich właściwości zdrowotnych. Specjaliści zalecają pić około czterech takich filiżanek dziennie, nie od dzisiaj przecież wiadomo, że nawet najlepsze produkty spożywane w nadmiarze mogą człowiekowi zaszkodzić. Pamiętajmy, aby możliwie jak najrzadziej korzystać z herbat w torebkach, ponieważ wtedy nie mamy gwarancji jakości herbaty w niej zawartej. Oczywiście jest to pewna wygoda, bowiem wystarczy tylko zalać taką torebkę wrzątkiem a potem tylko wypić, lecz jeśli porównamy smaki herbaty ekspresowej i herbaty liściastej na pewno poczujemy różnicę, a wtedy przechodząc w sklepie obok herbat na pewno nie sięgniemy po tę w torebkach.

Herbata Pu-erh pomoże Ci schudnąć!

Zapewne sięgałeś po wiele nieskutecznych suplementów diety. Zamiast chemicznych i sztucznych produktów wspomagających odchudzanie warto sięgnąć po czerwoną herbatę Pu-erh. Ma ona pozytywny wpływ na działanie organizmu, toteż zdobyła uznanie na całym świecie już setki lat temu. Charakteryzuje się dość gorzkim smakiem i ciemno-czerwoną barwą naparu. Posiada dużą ilość mikroelementów oraz pierwiastków przyjaznych prawidłowemu funkcjonowaniu organizmu. Jednak to jej właściwości odchudzające są najbardziej doceniane. Przede wszystkim wspomaga pracę wątroby, co pomaga w walce z nadwagą. Obniża też poziom złego cholesterolu, co jest istotne w zwalczaniu miażdżycy i chorób serca. Herbata Pu-erh pobudza również procesy trawienne, co oznacza przyspieszenie metabolizmu i przyspieszony spadek wagi. Zmniejsza wchłanianie tłuszczy w jelitach zapobiegając tym samym odkładanie się tkanki tłuszczowej. Czerwona herbata Pu-erh jest więc doskonałym pomocnikiem w odchudzaniu się, przy czym zapewni Ci zadowolenie i poprawę ogólnego zdrowia.